Fondo Įkūrėjas

Maestro Mstislavas Rostropovičius (1927 – 2007) buvo pasaulinio garso violončelininkas ir dirigentas, žmogaus teisių gynėjas bei filantropas. 

Didis M. Rostropovičiaus talentas buvo įvertintas daugybe apdovanojimų. Jo vardas įtrauktas į „40 nemirtingųjų“ – Prancūzijos menų akademijos garbės narių – sąrašą.

Maestro garsėjo ir savo mecenatyste bei labdaros projektais, kuriais užsiėmė 25 metus. Daugelio savo koncertų pajamas M. Rostropovičius skyrė labdarai – žemės drebėjimo nuniokotai Armėnijai, vaikų ligoninei Maskvoje, gabių vaikų rėmimui.

2003 m. asmenine M. Rostropovičiaus iniciatyva Lietuvoje įkurtas labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“. Galimybę pažinti Maestro ir nors trumpam pabūti pasaulinio garso muziko mokiniais turėjo beveik 70 jaunųjų Lietuvos muzikantų.

M. Rostropovičiaus ryšiai su Lietuva

„Man brangu visa, kas susiję su Lietuva“, – yra sakęs M. Rostropovičius, kurį siejo ilga draugystė su Lietuvos muzikantais.

Glaudūs Maestro ryšiai su Lietuva užsimezgė 1973 metais, kai sostinės Operos ir baleto teatre jis dirigavo Džakomo Pučinio operą „Toska“. Draugystės su Lietuva laikotarpiu M. Rostropovičius ne kartą koncertavo – griežė arba dirigavo – drauge Lietuvos muzikos kolektyvais: Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Kauno valstybiniu choru, baleto trupe.

Kartu su Maestro Lietuvos muzikantai yra surengę keliasdešimt koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Austrijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Vokietijoje, JAV, Prancūzijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje ir kitose šalyse.

1991 metais Ispanijoje M. Rostropovičius surengė labdaros koncertą Lietuvos nepriklausomybei paremti. Po Sausio 13-osios įvykių už savo honorarus (20 tūkstančių Vokietijos markių) Maestro nupirko mūsų šalies piliečiams vaistų ir medikamentų.