Fondo veikla

Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ įkurtas 2003 m. balandžio 12 d. asmenine Maestro iniciatyva.

Tęsdamas Maestro pradėtą iniciatyvą, Lietuvoje įkurtas Fondas remia muzikai, mokslui ir sportui itin gabius vaikus. Daugeliui Fondo remtų vaikų pavyko ne tik įgyvendinti savo svajones, bet ir užlipti ant didžiųjų pasaulio scenų, groti kartu su visame pasaulyje žinomais orkestrais bei būti pripažintais tarp geriausių.

Fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ skatina išskirtinių gabumų vaikų ugdymą, taip pat teikia pagalbą vaikams, sergantiems retomis, sunkiai gydomomis ligomis. Fondas dovanoja reikalingą aparatūrą, įrangą, medikamentus VU Santariškių vaikų ligoninei, tačiau neteikia finansinės paramos atskiroms individualioms operacijoms.

2006 m. Fondas tapo vienu iš viešosios įstaigos „Nacionalinė moksleivių akademija“ steigėjų.

Nuo Fondo įkūrimo iki savo mirties Maestro M. Rostropovičius buvo jo prezidentu, aktyviai dalyvavo koncertuose bei mokant išskirtinių talentų turinčius vaikus. Nuo 2007 m. Fondo prezidente yra M. Rostropovičiaus dukra Jelena Rostropovich.

Labdaringa veikla Maestro M. Rostropovičius užsiėmė 25 metus, jai skirdamas daugelio savo koncertų pajamas.  Šiandien tęsti Maestro pradėtą veiklą fondui padeda įvairių Lietuvos bendrovių ir asmeniška verslininkų bei žmonių parama.

 

Kraunamas vaizdo įrašas... Jei matote šią žinutę, gali būti, kad neturite įdiegto Flash plėtinio.