Šalies gyventojai paramą skyrė augantiems muzikantams, sportininkams, mokslininkams

Šalies gyventojai paramą skyrė augantiems muzikantams, sportininkams, mokslininkams

Gruodžio 19 d., 2014

Metų pabaigoje paaiškėjo, kokia suma iš 2 proc. nuo gyventojų pajamų mokesčių (GPM) buvo skirta M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondui „Pagalba Lietuvos vaikams“. Šiemet muzikai, sportui ir mokslui  gabius vaikus iki 18 metų remiančiam fondui šalies gyventojai skyrė 14 480 litų. Tarp žinomiausių paramą gavusių vardų 2014-aisiais – ir sporto pasaulyje laurus raškantys tenisininkas Lukas Mugevičius ir plaukikas  Danas Repšys.

„Šiemet iš 2 proc. nuo GPM surinkta suma – daugiau nei 14 tūkstančių litų - yra beveik dvigubai didesnė nei pernai ir mes labai džiaugiamės tokiu šalies žmonių aktyvumu. Dėkojame už pagalbą auginant naują iškilių žmonių kartą Lietuvoje“, - sakė Rasa Kubilienė, labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ valdybos pirmininkė.

Nuo GPM skiriami 2 procentai yra dalis fondo kasmet išdalijamų lėšų. Pinigų į fondo sąskaitą ištisus metus perveda pavieniai asmenys. O liūto dalį fondo veiklai tęsti reikalingų lėšų skiria ilgamečiai fondo partneriai ir rėmėjai.  

Šiemet M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ išdalijo 81 tūkst. 302 litus paramos. Jie buvo skirti 15-ai vaikų remti. Daugiausia tarp jų – augantys jaunieji muzikantai, kurių talentui atsiskleisti reikia ne vienerių metų. Taip pat du moksleiviai iš Kauno – šių metų Lietuvos moksleivių informatikos ir matematikos olimpiadų pirmos ir antros vietos laimėtoja Neringa Levinskaitė ir Rokas Elijošius, kuris stebina gabumais ne vienoje mokslo šakoje, - yra matematikos, chemijos, anglų ir lietuvių kalbų olimpiadų prizininkas, neabejingas ir gamtos mokslams – prizus renka ir Tado Ivanausko jaunųjų gamtininkų konkursuose.

Šiemet nemaža parama teikta ir jau garsiems šalies vardams - profesionaliems sportininkams Lukui Mugevičiui, garsinančiam Lietuvos vardą teniso kortuose, ir rekordus nuolat gerinančiam plaukikui Danui Repšiui.  Paramą šiems laurus pelnantiems sportininkams M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas skiria ir į jaunuolių profesinę karjerą investuoja jau ne vienerius metus.

„Išties tik nedaugelis supranta, kiek aplinkinių ir paties vaiko pastangų turi būti įdėta iki didesniais gabumais pasižymintis vaikas išgrynina, išlavina savo talentą ir juo ima džiuginti kitus bei garsinti savo šalį. Tam reikia daugybės metų sistemingo atkaklaus darbo, o taip pat ir nemažai lėšų. Investuoti pradedama į dar mažulyčius vaikus,  dažnai – iki dešimties metų, o didesnių pasiekimų galima tikėtis jiems sulaukus pilnametystės ar net dar vėliau“, – apie ilgą muziko, sportininko, mokslininko kelią pasakojo R. Kubilienė.

Per dvylika veiklos metų M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ išdalijo 2 milijonus 229 tūkstančius ir 74 litus. Per visus šiuos metus iš 2 proc. nuo GPM surinkta apie 180 tūkst. litų. Didžiausia iš 2 proc. nuo GPM surinkta suma per vienerius metus – šiek tiek daugiau nei 33 tūkstančiai, žmonių buvo suaukota 2008-aisiais.

Apie M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondą „Pagalba Lietuvos vaikams“

M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas įkurtas 2003 m. Fondo įkūrėjas – pasaulinio garsoviolončelininkas, dirigentas, mecenatas Mstislavas Rostropovičius (1927-2007 m.). Viso fondas yra rėmęs 94 vaikus iki 18 metų. Taip pat skiria stipendijas gabiems tikslų siekiantiems jaunuoliams, vyresniems nei 18 metų. Tarp gabiausių jau dabar Lietuvą garsinančių fondo remtų vaikų – pianistė Gryta Tatorytė, smuikininkė Dalia Kuznecovaitė, akordeonu grojanti Eglė Bartkevičiūtė, smuikininkas Algirdas Šochas, klarnetininkas Žilvinas Brazauskas, taip pat sportininkai Lukas Mugevičius, Danas Repšys ir kiti.