Simona Zajančauskaitė

 

Simona Zajancauskaite Photo P. Pellizzari.jpg

 P. Pellizzari nuotr.

GIMIMO DATA

1988-07-13 Šiauliai

IŠSILAVINIMAS

2012-2014            Aukštoji FRANZ LISZT muzikos akademija Weimar, Vokietija, Prof. G. Gruzman klasė

2007-2012            Sankt-Peterburgo valstybinė N. A. Rimsky- Korsakov konservatorija, Prof. N. Sereginos klasė

1999-2007            Nacionalinė M. K. Čiurlinio menų mokykla, mokyt. A. Jurgelionio ir D. Račio klasės

1995-1999            Rokiškio muzikos mokykla, mokyt. A. Vagonienės klasė

 

KODĖL

Kodėl vieni žmonės tampa gydytojais, architektais, kiti fotografuoja ar tapo liūdnai linksmus veidus  ar  išsibarščiusius po gatvę rudeninius lapus surenka į krūvą, o treti su meile kepa bandeles ir nuo ankstyvo ryto džiugina mūsų nosis? Kodėl vieni įsimyli skaičių pasaulį, o kiti dainuoja spalvomis? Juk nė vienas, ankstų rytą atsikėlęs, nepašoko ir nepasakė – būsiu kosmonautu ( o jei taip ir buvo, esu tikra, kad kitą rytą jis norėjo būti jau gėlininku ar rašytoju, ar bangų gaudytoju). Mūsų gyvenimo kelias, mūsų laimės ir džiaugsmai ateina po truputėlį. Įvykdę pirmąją mažą užduotį, užridenę pirmąjį akmenėlį į kalną, mes judame toliau, kopiame į dar vieną viršūnę. O jei akmenėlis tampa Sizifo akmeniu – skaudžiai   nubloškia mus į pačią pradžią, mes išmokstame dar daugiau, nes tampame stipresni ir viską  geriau apgalvojame.

Esu, ten kur esu, nes tai yra mano kelias. Nes muzikuodama buvau, esu ir būsiu laiminga. Nes muzika – dalis mano širdies – tarsi mažas kambarėlis, kuris visuomet prisipildo šviesos, laimės, meilės ir džiaugsmo vos užgrojus muzikai, vos prisilietus prie mažų juodai baltų klavišų. Likimas man parinko nuostabiausią dovaną – galimybę ir gebėjimą leisti žmonėms nukeliauti į kitokį pasaulį, trumpai tapti priklausomiems  nuo garsų, grožio, emocijų ir meilės.

 

SVARBESNI KONKURSAI IR PASIEKIMAI

2008                   Tarptautinis pianistų ir kamerinės muzikos ansamblų konkursas „XIX, XX ir XXI amžių rusų muzika“, Maskva, Rusija (III vieta).

2007                   Tarptautinis B. Dvariono konkursas (laureatė, apdovanota specialiu prizu uz geriausią B. Dvariono bei C. Debussy kūrinio interpretaciją).

2004                   II tarptautinis I. Bajic pianistų konkursas Novi Sad, Serbija (antroji vieta, apdovanota specialiu prizu už geriausią romantinio kūrinio interpretaciją).

2002       VI tarptautinis N. Rubinsteino konkursas Paryžiuje, Prancūzija (Grand Prix).

2002                   Tarptautinis B. Dvariono konkursas (laureatė, apdovanota specialiu prizu uz geriausią B. Dvariono kūrinio  interpretaciją).

2001                   Respublikinis Bohuslav Martinu jaunųjų pianistų konkursas, Vilnius, Lietuva (I vieta ir specialius prizas už geriausią B. Martinu kūrinio interpretaciją).

2000                   Tarptautinis B. Dvariono konkursas (laureatė, apdovanota specialiu prizu uz geriausią klasikinio kūrinio interpretaciją).

2013-2014            Fondo Ernst-Freiberger skirta Deutschlandstipendium stipendija.

2005-2010            M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondo „Pagalba Lietuvos vaikams” stipendija.

2004       Prezidento Valdo Adamkaus apdovanojimas už pasiekimus muzikoje.

 

SVARBESNI KONCERTAI IR FESTIVALIAI

2013       Brucknerhaus. Koncertų ir kongreso centras, Linz, Austrija

2013       Muziekgebouw Eindhoven, Olandija

2013                   „Išskridę paukščiai sugrįžta” – M. Rostropovičiaus fondo Alumni koncertas Lietuvos nacionalinėje filharmonijoje, Vilnius, Lietuva

2013       DSCH. Shostakovich projektas. Fürstensaal, Weimar, Vokietija

2013       “Muzika aštuoniems”projektas, Kauno valstybinė filharmonija, Lietuva

2012       Festival International de Musique de chambre Est-Ouest, Louvain-la-Neuve, Belgija

2012       „Atžalynas” – koncertas su Lietuvos nacionaliniu simfoniniu, Lietuvos nacionalinė filharmonija

2010       Palais des Beaux-Arts / Salle HENRY LE BŒUF, Briuselio filharmonija, Belgija

2009       Tiesioginė koncerto transliacija Belgijos radijui „Musiq3“, Flagey salė, Belgija

 Simona Zajancauskaite Photo2  P. Pellizzari.jpg

 P. Pellizzari nuotr.

MANO TIKSLAS

Mano tikslias– padaryti muziką prieinamą  ir suprantamą kiekvienam, išvaduoti ją iš rėmų ir leisti jai būti netikėtai. Atlikėjo misija – ne atlikti kompozitorių parašytą muziką,o  būti tuo žmogumi tarpininku, kuris nutiesia tiltus tarp šiuolaikinės publikos ir prieš kelis šimtmečius, visai kitokioje kultūroje, aplinkoje ir tradicijose parašytos muzikos. Dažnas mūsų dienų atlikėjas paskęsta natose, stygose, klavišuose, palikdamas klausytoją vienui vieną didžiulėje ištaigingoje koncertų salėje. Mano tikslas yra vėl iš naujo atrasti  ryšį su klausytoju ir leisti jam nukeliauti į romantikų susibūrimus Brahmso namuose,  atrasti XX a. pradžios kontrastų ir skandalų pilną Paryžių, o galbūt kartu su J. S. Bachu klaidžioti vingiuotomis Weimaro gatvelėmis.

VIENAS IR DVIESE

Scenoje puikiai jaučiuosi būdama viena. Esu tarsi pilotas, kuriam paklūsta šimtai mygtukų – laikas ir garsai, emocijos, nuotaikos. Puikiai jaučiuosi grodama ir kamerinę muziką: dalinuosi savo gebėjimais su kolegomis, mokausi iš jų. Vienas gražiausių dalykų, grojant kamerinę muziką, yra ne tik atlikėjų kontaktas, tačiau pačių muzikos instrumentų kalbą – ar pavyks švelniems klarneto garsams susikalbėti su fortepijono bosais,  ar drįs kas  įmituoti prokofjevišką smuiko sarkazmą. 

KITA VEIKLA

„ROKIŠKIO KLASIKINĖS MUZIKOS FESTIVALIS“

Nuo 2007 metų Simona kartu su seserimi smuikininke Justina Zajančauskaite rengia klasikinės muzikos festivalį savo gimtajame mieste Rokiškyje, kurio pagrindinė idėja yra pristatyti jaunąją muzikų kartą Lietuvos publikai bei plėsti kultūrinę erdvę Šiaurės Lietuvoje.

http://rokiskiofestivalis.wix.com/rkmf

 

MRF RĖMIMO METAI:

2005-2010

 

Vilnius, 2014 m. rugsėjo 16 d.