top of page
klarneto.jpg

Koncertas "Klarneto dinastija"

2020-01-14

2020 m. sausio 30 d. 19:00 val. Šv. Kotrynos bažnyčioje, Vilniaus miesto Šv. Kristoforo kamerinis orkestras drauge su M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondu "Pagalba Lietuvos vaikams" pristato koncertą „Klarneto dinastija". Koncerto solistai yra jauni, tačiau jau pasižymėję trys klarneto virtuozai  - broliai Makštučiai. Du iš trijų brolių yra Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams" globotiniai.  
Jaunojo klarneto virtuozo Antano Makštučio kūrybinėje biografijoje – studijos Londono karališkojoje muzikos akademijoje ir Amsterdamo konservatorijoje. Talentingo atlikėjo jau yra klausęsi net BBC 3 radijo klausytojai. Nuo 2018 m. klarnetininkas gyvena Paryžiuje, kur į kamerinės muzikos meną toliau gilinasi Paryžiaus Alfredo Cortot École Normale de Musique, kartu su „Indigo trio“. Tais pačiais 2018 m. A. Makštutis grojo rečitalį vienoje žymiausių Prancūzijos sostinės salių – „Salle Cortot“.
Jaunesnysis Antano Makštučio brolis Stasys Makštutis – Liono konservatorijos studentas, Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondo „Pagalba Lietuvos vaikams“ alumnas. Klarnetininkas būdamas vos dešimties grojo pačiai Nyderlandų karalienei Beatričei. Tarptautiniuose konkursuose atlikėjui atiteko net 19 pirmųjų vietų, o jo „jauna“ karjera jau skaičiuoja daugiau nei 700 koncertų įvairiose Europos šalyse.
Jauniausias iš brolių Rokas Makštutis žengia tuo pačiu keliu, šiuo metu mokydamasis Kauno Juozo Naujalio Muzikos gimnazijoje ir skindamas laurus tarptautiniuose konkursuose. Nuo 2017 m. klarnetininką remia Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“, taip pat klarnetininkui buvo paskirta „Maxima“ stipendija, kompozitorės Zitos Bružaitės vardo premija. Jaunasis klarnetininkas nuolatos koncertuoja su orkestrais ne tik Lietuvoje, bet ir užsienyje.
Brolių programoje – kelionė per skirtingas klarneto meno epochas. Wolfgango Amadeuso Mozarto Koncertas klarnetui A-dur, KV 622, laikomas įspūdingiausiu klarneto koncertu visame klasikiniame repertuare, buvo parašytas geram kompozitoriaus draugui, klarnetininkui Antonui Stadleriui. Gioachino Rossini Introdukcija tema ir variacijos klarnetui lig šiol išlieka vienu populiariausių virtuozinių kūrinių klarnetui, kuriame galima išgirsti ir užuominų į garsiojo operų meistro arijas. „Šiame kūrinyje Rossini su klarnetu elgiasi tarsi su operos primadona“, – apie kūrinį yra rašę kritikai. XX a. muziką klarnetui koncerte reprezentuos amerikiečių kompozitoriaus Aarono Coplando Koncertas klarnetui ir orkestrui, kurį šis parašė vieno įtakingiausių XX a. džiazo muzikantų, „svingo karaliumi“ praminto Benny Goodamano prašymu.
Projektas rengiamas kartu su M.Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondu „Pagalba Lietuvos vaikams”
Atlikėjai:
Antanas Makštutis (klarnetas)
Stasys Makštutis (klarnetas)
Rokas Makštutis (klarnetas)
Šv. Kristoforo kamerinis orkestras
Dirigentas M.Barkauskas

bottom of page