top of page
Histoire1_edited_edited.jpg

Apie M. Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondą

Mstislavo Rostropovičiaus labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ įkurtas 2003 m. balandžio 12 d. asmenine Maestro iniciatyva.

Lietuvoje įkurtas Fondas šiuo metu remia menui itin gabius vaikus. Daugeliui Fondo remtų vaikų pavyko ne tik įgyvendinti savo svajones, bet ir pasirodyti didžiausiose pasaulio scenose –  groti kartu su visame pasaulyje žinomais orkestrais bei būti pripažintais tarp geriausių.

Fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“ skatina išskirtinių gabumų vaikų ugdymą, taip pat teikia pagalbą vaikams, sergantiems retomis, sunkiai gydomomis ligomis. Fondas, įtraukdamas savo stipendininkus, kasmet rengia unikalų labdaros koncertą, kurio metu yra renkamos lėšos tam, kad būtų padovanota reikalinga aparatūra, įranga, medikamentai VU Santariškių vaikų ligoninei.

2006 m. Fondas tapo vienu iš viešosios įstaigos „Nacionalinė moksleivių akademija“ steigėjų.

Labdaringa veikla Maestro M. Rostropovičius užsiėmė 25 metus, jai skirdamas daugelio savo koncertų pajamas. Šiandien tęsti Maestro pradėtą veiklą fondui padeda įvairių Lietuvos bendrovių, verslininkų bei asmeninė žmonių parama.

rostropovitch.jpg

Fondo Įkūrėjas (steigėjas)

Maestro Mstislavas Rostropovičius (1927 – 2007) buvo pasaulinio garso violončelininkas ir dirigentas, žmogaus teisių gynėjas bei filantropas. 
Didis M. Rostropovičiaus talentas buvo įvertintas daugybe apdovanojimų. Jo vardas įtrauktas į „40 nemirtingųjų“ – Prancūzijos menų akademijos garbės narių – sąrašą.
Maestro garsėjo ir savo mecenatyste bei labdaros projektais, kuriais užsiėmė 25 metus. Daugelio savo koncertų pajamas M. Rostropovičius skyrė labdarai – žemės drebėjimo nuniokotai Armėnijai, vaikų ligoninei Maskvoje, gabių vaikų rėmimui.
2003 m. asmenine M. Rostropovičiaus iniciatyva Lietuvoje įkurtas labdaros ir paramos fondas „Pagalba Lietuvos vaikams“. Galimybę pažinti Maestro ir nors trumpam pabūti pasaulinio garso muziko mokiniais turėjo beveik 70 jaunųjų Lietuvos muzikantų.

Man brangu visa, kas susiję su Lietuva

M. Rostropovičius

M. Rostropovičiaus ryšiai su Lietuva

„Man brangu visa, kas susiję su Lietuva“, – yra sakęs M. Rostropovičius, kurį siejo ilga draugystė su Lietuvos muzikantais.

Glaudūs Maestro ryšiai su Lietuva užsimezgė 1973 metais, kai sostinės Operos ir baleto teatre jis dirigavo Džakomo Pučinio operą „Toska“. Draugystės su Lietuva laikotarpiu M. Rostropovičius ne kartą koncertavo – griežė arba dirigavo – drauge su Lietuvos muzikos kolektyvais: Nacionaliniu simfoniniu orkestru, Lietuvos kameriniu orkestru, Kauno valstybiniu choru, baleto trupe.

Kartu su Maestro Lietuvos muzikantai yra surengę keliasdešimt koncertų ne tik Lietuvoje, bet ir Austrijoje, Slovėnijoje, Italijoje, Vokietijoje, JAV, Prancūzijoje, Ispanijoje, Šveicarijoje ir kitose šalyse.

1991 metais Ispanijoje M. Rostropovičius surengė labdaros koncertą, siekiant palaikyti Lietuvos nepriklausomybę ir paremti šalies gyventojus. Po Sausio 13-osios įvykių už savo honorarus (20 tūkstančių Vokietijos markių) Maestro nupirko mūsų šalies piliečiams vaistų ir medikamentų.

bottom of page