Apie mus rašo

Pirmą kartą garsaus konkurso istorijoje laureatu tapo lietuvis

Enschede, Olandijoje baigėsi vienas garsiausių pasaulyje (amžiaus kategorijoje iki 19 m.) pianistų konkursas The International Piano Competition for Young Musicians 2014, kuriame dalyvavo penkiolikmetis Ignas Maknickas, doc. Albinos Šikšniūtės mokinys, iš Nacionalinės M. K. Čiurlionio menų mokyklos.

Dėl laureato vardo konkurse kovojo net 42 dalyviai iš 26 pasaulio šalių.

Trečiadienį Ignas sėkmingai pasirodė I-ame ture ir pateko į konkurso finalą, kartu su dar 8 dalyviais. Po finalistų pasirodymo ketvirtadienį, Ignas buvo paskelbtas vienu iš keturių konkurso laureatų.

Pirmą kartą šio garsaus konkurso istorijoje laureatu tapo lietuvis.

Po laureatų paskelbimo Ignas davė trumpą interviu, kurį vakaro žiniose transliavo "TV Enschede."

Vakar vakare, ispūdingoje Wilmersberg Zaal, Muziekcentrum Enschede vyko nugalėtojų koncertas, po kurio buvo paskelbti laureatų prizai. Visas konkursas ir iškilmingas koncertas buvo tiesiogiai transliuojami internetu per www.pianocompetition.com

ignas-maknickas-12.jpg

Prieš prasidedant apdovanojimų ceremonijai žodį tarė garsiojo Alink-Argerich Fondo prezidentas p. Gustav Alink, kuris sveikino Igną po pirmojo konkurso turo ir po pasirodymo finale. (Beje, prieš dvi savaites Ignui teko garbė susipažinti su Alink-Argerich fondo įkūrėja ir globėja, viena žymiausių šių laikų fortepijono virtuozių M. Argerich, kuri spalio 11 d. koncertavo Vilniuje.)

Ignas laimėjo konkurso 3 prizą, kartu su atstove iš Vokietijos Clara Isabella Siegle. Pirmąją vietą laimėjo Zagrebo muzikos akademijos studentas Ivan Krpan, antrąją - Mozarteum universiteto studentas iš Kinijos Ziming Ren.

Laureatų apdovanojimo ceremonijos pabaigoje buvo paskelbtas šio konkurso Publikos prizo nugalėtojas, kurį išrinko gausiai į nugalėtojų koncertą Wilmersberg Zaal susirinkę žiūrovai, vedėjui priminus, kad šitoje profesijoje tai ir yra svarbiausias įvertinimas...

Konkurso Publikos prizą gavo Ignas, koncerte pagrojęs F. Šopeno noktiurną op. 27 Nr. 2 Des-dur.

Šią konkursinę lietuvio kelionę parėmė p. Gediminas Kuprevičius. M. Rostropovičiaus paramos ir labdaros fondas Igną Maknicką globoja nuo 2009 m., G. Kuprevičiaus fondas "Gerasis ruonis" - nuo 2013 m., Vilniaus Šv. Kristoforo Rotary klubas - nuo 2014 m. Už muzikinius pasiekimus Ignas Maknickas apdovanotas Lietuvos Respublikos Prezidentės Dalios Grybauskaitės padėkos raštu.

http://www.delfi.lt/pramogos/kultura/pirma-karta-garsaus-konkurso-istorijoje-laureatu-tapo-lietuvis.d?id=66218804#ixzz3HGOBDbkr